г.   ч.

Новини

Спорт

Плевенчанин спечели Купата на България за 5-ти път с 4-ти различен отбор

Локомотив (Пловдив) победи градския си съперник Ботев с 1:0 във финала за Купата на България по футбол. Един от най-добрите в състава на пловдивските железничари бе юношата на Спартак (Плевен) Момчил Цветанов. Чико тормозеше защитата на канарчетата през всичките 90 минути на срещата с пробивите си по левия фланг.

Интересното в случая е, че Цветанов спечели трофея за пети път в своята кариера и то с четвърти различен отбор. Досега малкия шивач е вдигал Купата на България на два пъти с Литекс (2008 г. и 2009 г.) и по веднъж с ЦСКА (2016 г.), и Славия (2018 г.), а Купата, която спечели тази вечер бе петата за него и първата в историята на Локомотив (Пловдив).

За отбора на Ботев като резерва се появи друг юноша на плевенския Спартак Васил Шопов, който за малко не изравни резултата, но негов удар премина на сантиметри над вратата десетина минути преди края на срещата.

Победния гол бе дело на Ален Ожболт, който се разписа след атрактивен удар с пета в 73-та минута.

Автор:  vpleven.bg
снимка:  lokomotivpd.com